HABER

Android kullanıcıları farklı uygulamalar denemek ister misiniz?

Android kullanıcıları farklı uygulamalar denemek ister misiniz?

Bu yazımızda her telefonda olması gereken whatsapp,facebook vb. uygulamalar yerine bambaşka değişik uygulamalar paylaşacağız.

1. Yazıo

Kalori Sayacı ve Diyet Günlüğü, Android telefonunuzda kullanabileceğiniz en iyi diyet ve kilo verme uygulamalarından birisi.Sağlıklı kilo vermek için spor yapmak kadar öğünlerin de önemli olduğunu hatırlatan diyet uygulamasıdır. Özellikle kısa süre içerisinde fazla kilolarınızdan kurtulma kararı aldıysanız kesinlikle telefonunuza indirip hemen önerileri uygulamaya başlamalısınız.

Buradan yükleyebilirsiniz.

 

2. EyeEm


En iyi fotoğraf paylaşım platformlarından bir tanesi olan EyeEm ile çektiğiniz fotoğrafları düzenleyip, efekt uygulayabilirsiniz. Tıpkı Instagram gibi bir fotoğraf paylaşım ağı olan EyeEm’de yaptığın paylaşımlarla takipçi kazanabilir, beğeni toplayabilir ve diğer kullanıcıların fotoğraflarını görebilirsiniz.

Buradan yükleyebilirsiniz.

 

3. IFTTT

Sosyal mecralardan, cep telefonlarına kadar kullandığınız her şeyi senkronize etmenizi sağlayan ifttt ile tanışın.Twitter, Telegram, Google Drive, Twitch, Weather Underground, Instagram, Gmail, E-posta gibi 400’tan fazla uygulama ve Amazon Alexa, Google Home, Nest, Philips Hue ve Android gibi cihazlar IFTTT ile uyumludur.

Buradan yükleyebilirsiniz.

4-Prisma

Işık ve filtre gibi efektlerden ziyade sanatsal dokunuşlarla öne çıkan Prisma uygulaması fotoğraflar üzerinde eşsiz dokunuşlar yapmaya imkan vermesiyle etkileyeci görüntüler ortaya çıkarıyor. Uygulama çok basit ve kullanışlı. Cihazınıza indirdikten sonra fotoğrafınızı düzenleyen araçlar ve filtreleri uygulama kendisi yönlendiriyor.

Buradan yükleyebilirsiniz.

 

5. SwiftKey

SwiftKey gerçekten yazma alışkanlıklarınızı baştan değiştirebilecek ve hayatınızı oldukça kolaylaştırabilecek bir uygulama. Samsung orijinal ile gelen klavye ile karşılaştırdığımız zaman birçok avantajı mevcut. Özellikle kelime tahmin yeteneği çok daha üst düzeyde. Ancak tabii ki Samsung klavyesinde yer alan kısa yollar ve cihazınızda kopyaladığınız öğeleri görebilmenizi sağlayan clipboard SwiftKey uygulamasında mevcut değil. Android ’in en başarılı sanal klavye uygulamalarından biri olan SwiftKey programınızı denemenizi tavsiye ederim. Kısa bir alışma  sürecinden sonra yazma hızınız süratle hızlanacaktır.

Buradan yükleyebilirsiniz.

6. 1Password

İnternet hayatımıza daha çok girdikçe, kişisel bilgilerimizi de internet üzerine daha fazla taşıyoruz. Bu bilgileri güvenli tutmak içinse bir çoğumuz yeterince çaba göstermiyoruz. Ancak her web sitesi, her uygulama için farklı ve güvenli şifreler seçmek belki birkaç defa yapılabilir olsa da, onlarca, belki de yüzlerce farklı site için pratikte pek de mümkün olmuyor. Tek bir şifre bize basitlik ve kolaylık sağlarken, aslında güvenliğimizi de ciddi anlamda tehlikeye atıyor. Bu şifrenin ele geçirilmesi, tüm bilgilerimizi, banka hesap numaralarımızı, kredi kartlarımızı, eposta kutularımızı tehdit edebilecek sonuçlar doğurabiliyor. 1Password ile her site için karmaşık ve güvenli şifreler yaratarak bu kaostan kurtulabiliyor ve güvenli bir şekilde sakladığımız şifrelerimize istediğimiz zaman kolayca erişebiliyoruz.

Buradan yükleyebilirsiniz.

7. Weather Underground

Mevsim geçişlerinde olası bir hava değişikliğine hazırlıksız yakalanmamak için hava durumu tahminlerini evden çıkmadan kontrol etmekte fayda var. Tedbirli olmak adına mobil uygulamaların desteğine başvurmak ise hayatı daha pratik hale getirebilir. İşte bu amaca hizmet eden hava durumu uygulamalarından biri olan Weather Underground, dışarı çıktığında ani sürprizlerle karşılaşmak istemeyenler için son derece ideal.

Buradan yükleyebilirsiniz.

 

8. Snapseed

Snapseed, Google’ın fotoğraf yeteneklerini güçlendirmeyi amaçlayan bir Google edinimi ve artık akıllı telefonunuzda veya tabletinizde kullanabileceğiniz güçlü fotoğraf düzenleme filtrelerine sahip bir Google uygulaması. Bazıları Snapseed’i Instagram’ın bir cevabı olarak görüyor ancak bunun, Google’ın genel olarak fotoğraf düzenleme ve paylaşım yazılımını geliştirmeye devam eden bir çabanın parçası olması amaçlandı.

Buradan yükleyebilirsiniz.

9. Timely Alarm Clock

Sade bir tasarıma ve arayüzünü kolaylıkla kişiselleştirebilmeniz için geniş bir renk kataloğuna sahip bu uygulama, telefonunuzu elinize aldığını algılayabiliyor. Bu algılama yeteneği sayesinde telefonun kaldırıldığını fark eden Timely Alarm Clock, alarmın sesini kısıyor.

Buradan yükleyebilirsiniz.

 

10. Airbnb

2008 yılında San Francisco da kurulan bu program sık seyahat edenlerin ve evlerinde
fazla odası olup kiralayanların kullandığı programdır.Eğer evinizin boş bir odasını veya tamamını kiralamak istiyorsanız üyeliğinizi doğrulayarak ilan açabilirsiniz. Veya seyahat ettiğiniz yerde bir yerel gibi yaşamak isteyebilir, bunun için ev kiralamayı tercih edebilirsiniz. Kimi zaman yabancılarla aynı evi paylaşarak bir odada konaklayabileceğiniz gibi kimi zaman da komple ev belirlediğiniz günlerde sizin olabilir.

Buradan yükleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Beğendim
Beğendim Bayıldım Haha Süper Üzüldüm Kızdım
Yorum yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir