HABER

GOOGLE dan KATLANIR Cihazlara Tam DESTEK

GOOGLE dan KATLANIR Cihazlara Tam DESTEK

Akıllı telefonların hepsi son on yıldır birbirlerinin kopyası gibi görünüyordu, ancak büyük bir değişimin eşiğinde olabiliriz.

Google, Android Geliştirici Zirvesi’nde “katlanabilir” olarak adlandırdığı bir cihaz sınıfı için yerel platform desteğini duyurdu. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu da katlanabilir ekranlı cihazlar anlamına geliyor. Google ayrıca, Samsung’un katlanabileceği haberinin yakında geldiğini de doğruladı.

Yıllardır fuarlarda katlanabilir telefonların demolarını gördük, ancak bunların hiçbiri gerçek değildi. Yazılım ve Donanım elbette bir engeldi. OLED’ler esnek olmasına rağmen, milyonlarca kez katlanamazlardı. Katlanabilir bir ekranın fiziksel olarak çalışabileceği noktaya yaklaşıyoruz, ancak yazılımın yetişmesi gerekiyor.

Flex Pai katlanabilir esnek bir telefon / tablet (tablet) üretti fakat demoda gösterilen Android yazılımında yaşana olumsuzluklar damga vurdu. Uygulamalar ekrana uyumlu olmadığı için sapıtmıştı.

Google’ın katlanabilir cihazlar için Android’de yazılıma el atmasıyla, OEM geliştiriciler de donanıma odaklanacaklar.Donanımcıların geliştirdiği ekranlar adnroid platformuna da ilham olacak hatta belki de önlü arkalı kullanılan modelleri de görebiliriz. Örneğin; açık modda ve kapalı ekran moduna uyarlanacak app ler tamamen farklı içerikler ve ilgi çekici olabilir.

Artık katlanılabilir cihazlar çağındayız, ancak Google mükemmel bir donanım bulana dek yazılımı kullanmak istemiyor. İlk birkaç katlanabilir telefon da sonuçlar muhtemelen oldukça kötü olacak.

Bu arada Huawei markası da katlanabilir telefon piyasasına bodoslama dalıp Samsung un en büyük rakibi olabilir havadisleri de mevcut…

 

Beğendim
Beğendim Bayıldım Haha Süper Üzüldüm Kızdım
Yorum yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir